Eyüp Kurye

Eyüp Kurye
Eyüp Kurye

Eyüp Kurye

Eyüp Kurye 2004 senesin den bu güne İstanbul Marmara bölgesinde herkese eşit şartlarda Express moto kurye hizmeti vermiştir. Eyüp Kurye Acil kurye ihtiyacınız olduğunda Eyüp de size 30 dk içinde bir motorlu kurye gönderilecek sizde böyle bir hizmetten yararlanmak isterseniz hemen 212 270 20 40 numaralı telefonlarımızdan bizi arayarak siparişinizi bırakın. Eyüp Kurye

Eyüp, İstanbul ilinin Avrupa yakasında yer alan bir ilçesi.  Eyüp Kurye 1936’da kurulan Eyüp ilçesinin yüzölçümü 242 km²’dir.  Eyüp Kurye 21 mahallesi ve 7 köyü bulunan Eyüp ilçesinin nüfusu 2013 yılındaki ADNKS verilerine göre 361. 531’dur.  İlçe’nin Haliç’in iç kesiminde kısa bir sahil şeridi vardır. Eyüp Kurye

İlçe ismini, sınırları içinde türbesi bulunan Ebu Eyyûb el-Ensarî‘den almaktadır.  İstanbul’un Fethinden sonra Türklerin sur dışında kurduğu ilk yerleşim merkezi olan Eyüp’te başta Eyüp Sultan Camii olmak üzere Osmanlı döneminden kalma çok sayıda tarihi eser mevcuttur.  III.  Selimin annesi Mihrişah Valide Sultan’ın inşa ettirdiği imaret 200 yıldan beri faaliyetini sürdürmektedir.  Tarihi Eyüp mezarlığında Osmanlı döneminin önemli asker, devlet adamı ve alimlerinin mezarları bulunmaktadır.  Bilinenin aksine bölgede bir değil yedi sahabe mefdun bulunmaktadır.  

Şimdiki adı Alibeyköy olan Köpekyaylası önemli yerleşim alanlarındandır.

Avrupa yakasında,Haliç in sonlarına doğru,Haliç kıyısında,Silahtar-Balat

Edirnekapı arasındadır. Fatih Sultan Mehmet in İstanbulu fethinden sonra ,kentin

Araplarca kuşatılması sırasında ölen (672) İslam ulularından Ebu Eyyub El Ensari

nin kabri bulunduğu yerin yanına bir cami ve türbe yaptırılmıştır.  Ebu Eyyub El

Ensari camisi semte ismini vermiştir. Semt in ismi önceleri Eyupsultan sonraları Eyüp olarak değişmiştir.

İstanbul’un Eyüp İlçesi’nin 21 mahallesinden biridir.  Daha sonra Santralistanbul olan Silahtarağa Termik Elektrik Santrali, Silahtarağa Mahallesi’nin sembol yapısıdır.

Eyüp İlçesi yerleşme alanındaki mahalleler Eyüpsultan Merkez, Nişanca, Defterdar, Düğmeciler, İslambey, Rami Cuma, Topçular, Rami Yeni, Silahtarağa, Sakarya, Alibeyköy Merkez, Esentepe, Karadolap, Yeşilpınar, Akşemseddin, Çırçır, Güzeltepe ve Emniyettepe mahalleleridir.  Eyüp ilçesi kırsal alanında Kemerburgaz Belediyesi ve bağlı olarak Mimar Sinan ve Mithatpaşa mahalleleri , Göktürk Beldesi ile Akpınar, Ağaçlı, Çiftalan, Ihsaniye, Işıklar, Odayeri, Pirinççi ve Yayla köyleri yer almaktadır.

EyüpKurye,Neden Eyüp Güniçi Kurye,Eyüp Express Kurye,Eyüp Motor Kurye,Eyüp Acil Kurye,Eyüp Hızlı Kurye

Kurye hakkında 126 makale
Bakırköy Kurye kesinlikle aynı gün ve saatlik moto kurye teslimatımızdan memnun kalıcaksınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın