Büyükçekmece Kurye

Büyükçekmece Kurye
Büyükçekmece Kurye

Büyükçekmece Kurye

Büyükçekmece Kurye Express Kurye denildiğinde akla gelen ilk soru Büyükçekmece kurye gönderimin başına her hangi bir şey gelmeden istenilen adrese ulaşabilecek mi?’ sorusu olmuştur.  Büyükçekmece Kurye Bu konu üzerine derinlemesine çalışan ve söz konusu hizmeti en iyi şekilde vermeye çalışan büyükçekmece kurye firmasından bahsediyoruz.  Büyükçekmece Kurye Bu kaliteli hizmeti sizlere acil moto kurye sadece kuryenizin en güvenilir şekilde teslim edilmesi sözünü vermiyor. En hızlı şekilde tesliminide söz veriyoruz. Büyükçekmece Kurye Büyükçekmecenin Albatros sahili çevresinde kurye datımı yaparak kendini ıspatlamış bir firmayız. Büyükçekmece Kurye

Büyükçekmece, İstanbul‘un batısında bulunan bir ilçesidir.  Doğusunda Beylikdüzü ve Esenyurt, batısında Silivri, kuzeyinde Çatalca ve Arnavutköy ilçeleriyle güneyde Marmara Deniziyle çevrilmiştir.  Yüzölçümü 196 km²’dir.  1987’ye kadar Çatalca’ya bağlı bucak merkeziyken ilçe olmuş ve 2009’daki idari yapılanma değişikliklerine kadar Avcılar ve Küçükçekmece ilçelerine komşu olmuştur.  Bu yılda yapılan değişikliklerde Gürpınar, Beylikdüzü (eskiden Kavaklı) ve Yakuplu beldeleri Beylikdüzü; Esenyurt ve Kıraç beldeleri Esenyurt; Bahçeşehir beldesi de Başakşehir ilçelerine bağlanınca ilçenin alanı büyük ölçüde küçülmüş, yalnız lağvedilen Çatalca’nın Muratbey ve Silivri’nin Celaliye-Kamiloba beldelerinin katılımıyla batı yönünde ilçe genişlemiştir.  Ayrıca lağvedilen Tepecik, Mimarsinan ve Kumburgaz beldelerinin mahalleleri de Büyükçekmece Belediyesi sınırlarına katılmıştır.

Büyükçekmece’de Türkiye‘nin 1. , Avrupa‘nın 3.  en yüksek TV kulesi, Türkiye’nin en büyük sergi alanı TÜYAP bulunmakta ve Büyükçekmece yazlık kent olduğu için uzun bir sahili, alışveriş merkezi, çarşısı, tarihi eserleri, 5 yıldızlı hotelleri, tiyatrosu, spor salonları, parkları ve su parkı vardır.

Büyükçekmece’de bulunan tarihi eserlerden bazıları şunlardır:

  1. Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü
  2. Kurşunlu Han
  3. Sokullu Mehmet Paşa Camii
  4. Kanuni Sultan Süleyman Çeşmesi
  5. İmaret Cami
  6. Zeynep Dudu çeşmesi
  7. Fatih Sultan Mehmet çeşmesi
  8. Süleyman ağa çeşmesi
  9. Enver Paşa Köşkü
  10. Sultan Hamid çeşmesi ve havuzu

Avrupa yakasında,Büyük ve küçük olmak üzere iki adet Çekmece semti

vardır. Aynı adı taşıyan göllerin kenarında kurulmuş yerleşimlerdir. Tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Helen ler İ. Ö. VII.  yy.  da bu yörede koloniler kurdular. Daha sonraBizans,Hun,Peçenek,Osmanlı yönetimlerinde kalmıştır. Her iki Çekmece gölü dar birer boğazla Marmara denizine bağlıdır. Anadolu yu batıya bağlayan yol üzerinde bulunan bu boğazları geçmek için boğazın iki yakasında sahile çakılı kazıklara bağlı halatlar gerilerek ve sal üzerinde bu halatlar çekilerek karşıdan karşıya geçiliyordu. Çekerek çalışan bu sisteme çekmece adı verilmiştir. Zamanla buradaki yerleşimlere bu isim yakıştırılmıştır,birbirinden ayrılması için birine Büyükçekmece diğerine Küçükçekmece adı verilmiştir.

BüyükçekmeceKurye,Neden Büyükçekmece Güniçi Kurye,Büyükçekmece Express Kurye,Büyükçekmece Motor Kurye,Büyükçekmece Acil Kurye,Büyükçekmece Hızlı Kurye

Kurye hakkında 126 makale
Bakırköy Kurye kesinlikle aynı gün ve saatlik moto kurye teslimatımızdan memnun kalıcaksınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın